حضورپرشور مردم کیش در آیین معارفه و تکریم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مراسم معارفه دکترغلامحسین مظفری مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش با حضور دکترمرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد، دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، ناصر شریفی نماینده کیش، لنگه، بستک وپارسیان درمجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، دکتر داود کرمی مشاور ویژه وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی وعضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش  شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت، نمایندگان مجلس وبرخی مسئولان کشوری، اعضای شورای شهرکیش، مسئولان نظامی وانتظامی جزیره،  نمایندگان اصناف و جوامع، سرمایه گذاران وفعالان اقتصادی و شهروندان جزیره کیش شامگاه سه شنبه 13 آذر در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

دراین مراسم محمدرضا سعیدی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد با تاکید براینکه دکتر انصاری لاری فرزند برهان است گفت: یکی از شاخصه های رفتاری محمد ابراهیم انصاری لاری  ریسک پذیری بالابود که لازمه این ویژگی شجاعت زیاد است.

وی درادامه با اشاره به نقش پررنگ  دکتر مظفری در عرصه دفاع مقدس از انتصاب وی  به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ابراز خرسندی کرد و افزود: اگر قرار است اتفاقی رخ بدهد در پناه آرامش رخ می دهد وامیدواریم مدیرعامل جدید این آرامش را همچون گذشته در جزیره کیش فراهم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش هم ضمن تقدیر از خدمات وزحمات ارزشمند دکتر انصاری لاری به عنوان مدیری با تدبیر درجزیره کیش گفت: دراین مراسم از دکتر انصاری لاری به عنوان مدیری بسیار خوب ، توانا و مدیر تقدیر می کنیم و به سبب اینکه همچنان از مشورت های خوب دکتر انصاری لاری بهره مند خواهیم شد از این مراسم به عنوان آیین تکریم یاد می کنیم.

امام جمعه کیش درادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص مسئله مهم کشور که اقتصاد است تاکید کرد: مسئله روز ومهم جزیره کیش نیز بحث اقتصاد است که نیازمند مدیریت جهادی، عالمانه وعاقلانه است.

وی افزود : مدیراسلامی مدیری است که مستمر به فکر شکوفایی اقتصادی ، برطرف شدن معضلات اجتماعی وتقویت فرهنگ وگسترش باورهای دینی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در پایان با اشاره به انتصاب شایسته دکتر غلامحسین مظفری به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: دکتر مظفری مدیری شایسته وجهادی از خانواده شهدا و با سوابق ارزشمند است.

امام جمعه اهل سنت کیش نیزدراین مراسم  گفت: با وجود اینکه در دوره کوتاه حضور دکتر انصاری لاری به سبب شرایط ملی وبین المللی کشور با مشکلات مختلفی از جمله شرایط دشوار اقتصادی و تحریم های آمریکا مواجه بود اما به واسطه مدیریت خوب دکتر انصاری لاری جزیره کیش در زمینه های مختلف فرهنگی وگردشگری شاهد موفقیت و رضایتمندی مردم بود.
شیخ یعقوب شمس تاکید کرد: انتخاب 20 آبان به عنوان روز کیش یادگاری ارزشمند از دکتر انصاری لاری برای مردم جزیره کیش است و دعای خیر مردم این جزیره همیشه بدرقه راه دکتر انصاری لاری است.
وی درپایان با تشکر از حسن انتخاب دبیرشورایعالی مناطق آزاد در خصوص انتصاب دکتر غلامحسین مظفری افزود: مردم جزیره کیش قدردان ویاور مدیرعامل جدید هستند همان طور که امروز با این حضور گسترده از زحمات دکتر انصاری لاری تقدیر کردند.
نماینده مردم غرب استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم گفت: به عنوان نماینده مردم شریف هرمزگان از نگاه نوآورانه دکتر انصاری لاری تشکر می کنم  و بی شک ایثار دکتر انصاری لاری برای همیشه در ذهن ها خواهد ماند.

وی درادامه حضور دکتر مظفری را درجزیره کیش گرامی داشت وافزود: جزیره کیش  دریچه تعامل اقتصادی ایران با دنیاست و برای دکتر مظفری که دارای سابقه بازرگانی و کارنامه درخشان درحوزه های اقتصادی واجتماعی است آرزوی موفقیت داریم.
ناصرشریفی گفت: همه مامعتقدیم به چرخش نخبگان اما برای رشد مناطق آزاد به سبب تفاوت های ساختاری وماموریت های محوله ثبات مدیریت یکی از ارکان اصلی است که  با این چرخش های زود هنگام خدشه به سیستم مدیریتی وارد می کنیم .

نماینده استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگرانی های سرمایه گذاران در مناطق آزاد باید جدی گرفته شود و مسئولان پای درد دل این سرمایه گذاران بنشینند .

درادامه این مراسم فریدون همتی استاندار هرمزگان با اشاره به صبورِی، اخلاق مداری و عمق نگری دکتر انصاری لاری گفت: حضور دکتر انصاری لاری درجزیره کیش یکی از بهترین دوره ها دراستان به جهت برقراری تعامل وهمدلی و شناخت ظرفیت ها و موقعیت استراتژیک استان ومناطق آزاد بود.

وی اظهار داشت: توانمندیهای ذاتی، تجربی، تخصصی و علمی دکتر انصاری لاری احساس خوبی درمسئولان منطقه ایجاد کرده بود و نمره قبولی مردم جزیره کیش واستان به دکتر انصاری لاری سرمایه ای جدید در کارنامه ایشان است.

استاندار هرمزگان همچنین با مرور عملکرد وسوابق درخشان دکتر مظفری درحوزه های مختلف به ویژه زمینه های اقتصادی ومالی گفت: انتخاب دکتر غلامحسین مظفری به پشتوانه درایت واندیشه خوب مسئولان کشور درجهت ادامه روند توسعه کیش با انرژی بیشتر است.

محمد ابراهیم انصاری لاری مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد کیش نیزدراین مراسم گفت: افتخار من گره خوردن با مردم کیش است و اینکه امروز خود را از مردم کیش می دانم. درکیش عاشق این دردانه ودریای آبی پیرامونش و مردم خوش مهر وخوش مرام این جزیره شده ام

.
وی با بیان اینکه مدت 14 ماه مسئولیت مدیرعاملی را در جزیره کیش بر عهده داشته است افزود: عمر مسئولیت ها چنین است وباید به کیفیت مسئولیت ، بیشتر از طول مدت آن نگاه کرد. امروز این شادمانی برای من است که با مردم کیش از رگ وریشه پیوند خورده ایم. این لطف بزرگ را برای فرصتی که درکیش به من داده شد مرهون رییس جمهور، وزرا واعضای شورایعالی مناطق آزاد به ویژه دکتر بانک هستم که همیشه ازهمراهی وحمایت صمیمانه ایشان ودکتر همتی دراستان هرمزگان برخوردار بوده ام.

وی درپایان از تمامی مردم جزیره کیش، مسئولان، فعالان بخش های مختلف پرسنل ، مسئولان سازمان وشرکت های تابعه به واسطه حسن همکاری وهمراهی تقدیر وتشکر کرد.

دکترمرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیزدر مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با قلبی آزرده اما سربلند در این برنامه شرکت کرده‌ام.

پذیرش تغییر ناخواسته و ناگزیر مدیریتی در این منطقه با این تقدیر مردمی از دکتر انصاری‌لاری کمی سهل ‌تر شد. تکریم مدیران و خدمتگزاران ضرورتی برای ارج نهادن به خدمت صادقانه آنها است

فرصت خدمت به مردم نعمتی است که خداوند در اختیار بندگان خود قرار می‌دهد و شکرانه این نعمت، خدمتگزاری صادقانه است.

وی افزود: امیدوارم روال موفق دکتر انصاری‌لاری و تیم همراهشان با مدیریت دکتر مظفری ادامه پیدا کند

این رضایت مردمی ارزشمند، قابل توجه و آرمان همه مدیران است .مدیران مردمی در سایه حمایت‌ها و پشتیبانی مردم موفق‌تر عمل می‌کنند.

دکترمرتضی بانک تصریح کرد: در حال حاضر شرایط سیاسی کشور ما شرایطی خاص و به تبع آن شرایط اقتصادی هم دچار تغییر است .ما یک کشور مستقل با یک سیاست مستقل و طبیعتا اقتصادی متفاوت هستیم

بنا نیست شرایط خاص کشورما با معیارهای کشورهای حل شده در سیاست‌های یک سویه برخی قدرت‌های جهانی مقایسه شود.ما در مصادیق سیاسی و اقتصادی تفاوت‌های اساسی با سایر کشورها داریم، هزینه‌های حفظ این استقلال را پرداخته‌ایم و برای حراست از آن می‌کوشیم.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد ضمن تقدیراز زحمات دکتر انصاری‌لاری به دلیل پی‌ریزی اقدامات مناسب برای استفاده موثر از همه ظرفیت‌های کیش برای دکتر مظفری آرزوی موفقیت کرد وافزود: امید داریم  در استمرار اقدامات آغاز شده و اتخاذ تدابیر لازم برای تقویت و تسریع در تحقق اهداف کلان مناطق آزاد بویژه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت تدبیر و امید با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، سرمایه‌های انسانی و بخش‌های خصوصی و دولتی در منطقه با حضور دکتر مظفری شاهد ادامه این روند باشیم.

دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین مراسم با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا گفت: امیدوارم درادامه راه شهدا منشاء خیروبرکت برای مردم جزیره کیش ومنطقه باشم و در فرصتی که به سبب حسن اعتماد رییس جمهور، وزرا ، اعضای دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به ویژه دکتر بانک دراختیار بنده قرار گرفته خدمتی شایسته ارائه دهم.

وی افزود: آنچه دراین مسئولیت ها مهم است این است که پس از سپری کردن دوره مسئولیت دارای وجدانی آرام باشیم که این وجدان آرام از رضایت مردم نشات می گیرد.

دکتر مظفری با تشکر از تمامی مسئولانی که درادوار گذشته برای رشد واعتلای جزیره کیش تلاش کرده اند و ضمن تقدیر از مردمی که سرمایه وزندگی خود را درراه توسعه ورونق کیش صرف کرده اند اظهار داشت: درحکم انتصابی که از سوی دبیرشورایعالی مناطق آزاد اعطا شد تمامی محورهای اصلی برای توسعه وآبادانی روز افزون جزیره کیش ذکر شده است که در زمانی مناسب با کمک مردم کیش عملیاتی واجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: هرتصمیمی که هیات مدیره کیش ودکتر انصاری لاری اتخاذ کرده اند ادامه داده می شودو مواردی نیز بازنگری خواهد شد ودراین مسیر کمک وهمیاری دبیرشورایعالی مناطق آزاد، استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس  ضرورت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: برای محقق شدن اتفاقات خوب درجزیره کیش 5 محور اصلی سرلوحه فعالیت های وی و سازمان منطقه آزاد کیش است تا گامهای مثبتی دراین منطقه برداشته شود. پاکدستی ، مردم داری، خدمت صادقانه، شفافیت ومشارکت واقعی با بخش خصوصی توانمند سرفصل های مورد اشاره مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درآیین معارفه ودرجمع گسترده شهروندان جزیره کیش ومسئولان کشوری ومحلی بود.

وی تشریح کرد: اگر این اصول مدنظر قرار گیرد این امکان را خواهیم داشت که درمنطقه آزاد کیش درآمد پایداربرای توسعه همه جانبه داشته باشیم و با دستیابی به بازار توسعه یافته مالی، جایگاه واقعی خود را درترانزیت کالا وگردشگری،به دست آوریم.

توسعه گردشگری حلال و سلامت و رشد گردشگری ورزشی در فرصت جام جهانی 2022 قطردر قالب برنامه منسجم با اتکال به خداوند متعال وهمراهی مردم ومسئولان از دیگر اهداف مورد اشاره دکتر مظفری بود.

نادر کشتکار مدیرعامل مجموعه میکا نیز با اشاره به صفات شایسته رفتاری دکتر انصاری لاری گفت: عشق ومحبت روز افزون به کیش وآرزوهای بزرگ برای توسعه این جزیره مرجانی از دیدگاههای بارز دکتر انصاری لاری بود که همیشه درخاطر مردم جزیره کیش خواهد ماند.

این سرمایه گذار جزیره کیش دامنه وسیع تعاملات وفعالیت های دکتر غلامحسین مظفری را از نقاط قوت وی برشمرد وافزود: تعاملات گسترده مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش عامل مهمی برای رونق واعتلای اقتصادی این منطقه آزاد کشور است.

 یاداور می شودهنرمند خوشنویس استاد شربیانی و زهرا نعمتی قهرمان المپیک وعضو هیات مدیره موسسه ورزش وتفریحات سالم کیش نیز دراین نشست از زحمات واقدامت شایسته دکتر انصاری لاری در دوره مدیرعامل کیش تقدیر وتشکر کردند و ضمن گرامیداشت حضور دکتر مظفری درجزیره کیش به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای وی آرزوی موفقیت کردند.

گفتنی است دراین مراسم حکم انتصاب دکتر غلامحسین مظفری به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش توسط دبیرشورایعالی مناطق آزاد اعطا و از خدمات وتلاش های دکتر انصاری لاری درمدت 14 ماه تصدی مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد کیش تقدیر شد.

درباره ما

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بانی امور فرهنگی و هنری، در سطح جزیره کیش می باشد. که نظارت بر کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری در این جزیره کیش را به عهده دارد

دسترسی سریع


تماس با ما

جزیره کیش، میدان سنایی، بلوار اندیشه، ساختمان بساک معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، مدیریت امور هنری

44455377 (076)
44455380 (076)